Botulotoxin
Vrásky jsou vyjádřením naší duše, a přesto je nevidíme rádi. Estetická medicína vyvinula různé metody k jejich vyhlazení a potlačení, protože ideálem krásy je pevná vyhlazená pleť. Toužíte-li po zachování mladistvého vzhledu nebo omlazení a oddálení operativního řešení, pak je ošetření botulotoxinem jistě možností pro Vás.
Vyhlazení vrásek botulotoxinem
Jedná se o látku, která je obsažena v preparátech různých názvů a obchodních značek. Úplný název látky využívané pro Anti Aging je botulotoxin typu A. Jejím působením dochází k dočasnému zablokování nervových zakončení svalových vláken, čehož se využívá právě v estetické medicíně s cílem omezit mimiku obličejových svalů a tím i tvorbu nežádoucích vrásek.
Řešení, které potlačí podstatu vzniku vrásek a zmírní vliv faktorů přispívajících k jejich vzniku. Muže se kombinovat s dalšími metodami, jako jsou např. injekční výplně.
Aby byl výsledek dlouhodobý, je důležité zvolit správnou kombinaci, načasování a sled anti aging metod.
Jestliže se svěříte s péčí o pleť do správných rukou, vyhnete se operativnímu řešení v podobě faceliftu, nebo ho o mnoho let oddálíte.
Botulotoxin
Rychlé informace
Anestezie: není
Délka výkonu: 10 až 15 minut
6 hodin po výkonu
 • místo nemasírovat, nesahat
 • nelehat si
 • nepředklánět se
 • jen vertikální poloha
Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Kojení
 • Nervové poruchy
 • Alergie
 • Poruchy srážlivosti krve
 • Zánět v oblasti aplikace
48 h po výkonu
 • vynechat fyzickou zátěž a sport
 • nenavštěvovat solárium, páru, saunu
Cena: vychází z množství aplikované látky a rozsahu, tedy množství ošetřených oblastí.
Přesnou cenu se dozvíte po konzultaci.
Často panují nejasnosti, kdy aplikovat výplně pro odstranění vrásek a kdy botulotoxin. Efekt těchto dvou základních metod redukce vrásek je odlišný. Zatímco botulotoxin řeší příčinu vzniku vrásek, tj. mimiku obličejových svalů, která má při klesající elasticitě kůže za následek tvorbu vrásek, výplně redukují již vzniklé vrásky tím, že je „vyplní“ či vypnou.
Obě metody se často pro optimální efekt kombinují.
Botulotoxin tedy dočasně přeruší nervové spojení v mimických svalech, svaly se nestahují, a tudíž nepracuje ani kůže nad nimi, vrásky se netvoří.
Ošetřovanou oblast není třeba znecitlivět, aplikace nebolí. Látka je tenkými jehličkami vpravena k nervovým zakončením svalu, který má být blokovaný. Celé ošetření trvá kratší dobu než prvotní konzultace, a to zpravidla 10 až 15 minut.
Efekt aplikované látky přetrvá pouze určitou dobu, dokud se neobnoví opět nervové zásobení a pohyblivost dynamických svalů.
První aplikace doporučujeme svým pacientům zpravidla po 3 až 6 měsících, postupně se odstup ošetření prodlužuje až na 9 až 12 měsíců.
Je to velmi individuální, ale dá se říci, že je vhodné včasnou aplikací předejít tvorbě prvních vrásek. Tento moment může u někoho nastat kolem 25.roku u jiného klidně až kolem 35 let.
Jak působí botulotoxin?
Jak se botulotoxin aplikuje?
Délka účinku botulotoxinu?
Kdy s aplikací botulotoxinu začít?
SJEDNEJTE SI KONZULTACI
Kontaktujte nás prosím přes formulař